Коровай — символ сонця та плодючості. Наявність короваю — обов’язковий атрибут весільних обрядів. Коровай — це окраса весільного столу, символ достатку та щастя. Пишність, величина та смак короваю символізують статус майбутньої сімї.

Короваєм розпочинається і завершується українське весілля. Батьківським хлібом зустрічають молодих і благословляють на шлюб, причому частіше молодому подружжю належало скуштувати коровай саме з середини, що означало зародження нового життя.

Традиція випікання весільного хліба має свої правила, яких наманаються дотримуватись і сьогодні, адже коровай — не лише смачна здоба, перш за все, це символ народження нової сім'ї. Кажуть, який коровай вдасться, така і доля чекає на подружжя. Ніколи до випікання короваю не допускали вдів, розведених, незаміжніх і безплідних жінок. В процесі випікання короваю переважно брали участь п’ять-сім жінок, щасливих у шлюбі, такі що зможуть передати своє сімейне щастя та добробут новостворенній молодій сімї.

Важливо зазначити, що в українській традиції весільний коровай у житті людини віпікається один раз. Якщо хтось з наречених ступав на рушничок щастя вдруге, то коровай не пекли.
Сьогодні вже не так дотримуються всіх старовинних весільних традицій і, напевно, більшість не вірить у важливе значення і силу весільного хліба, але коровай прикрашає майже всі весільні урочистості і завжди затримує на собі увагу присутніх.
РЕЦЕПТИ КОРОВАЇВ
Автентичні рецепти
ЗВ'ЯЗАТИСЯ З НАМИ
Цитування текстових матеріалів, фотознимків, опублікованих на веб-сайті, дозволяється тільки з зазначенням активного посилання на веб-сайт